niedziela, 30 grudnia 2012

Subiektywny kulinarny Hit i Kit 2012 + bonus

Czy w remizie czy na Ibizie, udanego Sylwestra!

Człowiek musi być czasem chory, aby nowy post napisać, bo jak człowiek jest zdrowy, to jak szalony załatwia to i tamto albo piecze ciasteczka. Najchętniej jednak człowiek ten gotuje indyjskie curry, które może uznać na hit i odkrycie 2012 roku.


KIT: byłam pewna, że będzie mi smakować, ale jak dla mnie "za dużo ryby w rybie" i równie rybi smak alg mnie zabija, chociaż rybę lubię i jeszcze nic straconego, bo i bez nori wersje bywają, trzeba spróbować!
HIT: Curry indyjskie z papryką, cebulą, kurczakiem i ryżem. Ta wersja najlepsza. Można dorzucić, co się lubi np. cukinię. Chociaż na blogu pisałam już o curry, to niebawem zamieszczę ten "najlepszy przepis". Najczęściej miewam problemy z podsumowywaniem  zapamiętywaniem sukcesów czy porażek, widzeniem spraw minionych w szerszym kontekście. Praca magisterska obroniona, trochę gotowania, trochę próbowania, 0,00 tatuażu, mały Weczek rośnie, kilka konkursów wygrał, trochę nagród rozdał. Bym zapomniała o konkursie Wyboru Kulinarnego Bloga Roku, tu widać regularną pracę jak na dłoni. Marzy mi się trzynaste (13) miejsce, bo tak lubię wibrację ten liczby <he he>. Pomożecie? Tu można zagłosować.

p.s. Śledzik ze śliwką w ostatniej konkurencji, a tu kolejne śledziowe odkrycie roku. Zasmakuje nawet tym, którzy nie przepadają za grzybami, jak Weczek.

No i co tam jeszcze? Życzę Wam szczęścia w Nowym Roku, a jeszcze wcześniej udanego Sylwestra, takiego, jak lubicie najbardziej. Mnie choroba zatrzymała w domu, ale w sumie się cieszę. Zjemy i wypijemy coś dobrego, może zerkniemy na jakiś dobry film i w kimono pójdziemy.

Szczęśliwego Nowego Roku, 13-tka musi być szczęśliwa!

Zostawiam Wam mały prezencik. Możecie ściągnąć i wydrukować dla bliskich, znajomych (albo w oryginalnym formacie albo w opcji "drukuj 4,6,8" na jednej stronie itd.). Drobiazg, ale liczy się pamięć, prawda?

kliknij na obrazek i "zapisz" na swoim dysku, a potem drukuj bez limitów dla bliskich, znajomych, sąsiadów!


9 komentarzy:

 1. Drukuję, drukuję !! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Cieszę się, można zrobić większe albo np. w formie bietów i rozdawać na imprezie, na której się mamy zamiar pojawić albo komuś pod poduszkę schować czy do torebki wrzucić;)

   Usuń
 3. Bilet cudny :) Lubie takie kreatywne pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogłabym dostać od kogoś taki bon w prezencie, ale z chęcią i komuś podaruję :))) Hit koniecznie trzeba wypróbować, chociaż za curry nie przepadam - a nóż widelec to się zmieni :))) Najlepszego w Nowym Roku!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę poczekać na przepis albo znaleźć jakiś dobry w internecie, żeby curry było dobre musi być ostrrrree! :P

   Usuń